Wycena samochodu i ubezpieczenia

0
687

Przewodnik po klasycznej wycenie ubezpieczenia samochodu Kiedy otrzymujesz klasyczną ofertę ubezpieczenia samochodu od firmy ubezpieczeniowej, zawsze zaleca się porównanie jej z ofertami wystawionymi przez inne firmy z tymi samymi klasycznymi polisami ubezpieczenia samochodu. Śledzenie wszystkich potrzebnych informacji jest jednak trudnym zadaniem, a wyniki są podatne na błędy i błędne obliczenia. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uprościć proces.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić po otrzymaniu oferty online na klasyczne ubezpieczenie samochodu, jest ocena aktualnej polisy ubezpieczeniowej samochodu i zbadanie wszystkich jej funkcji, takich jak limity majątkowe, obrażenia ciała, nieubezpieczony kierowca i nieubezpieczony kierowca; jakie są odliczenia; jeśli jesteś gotów zapłacić za zwrot kosztów holowania i wynajmu; a jeśli masz kompleksową ochronę lub po prostu kolizję.

Sprawdź, czy nadal będziesz potrzebować tych funkcji w swoim klasycznym ubezpieczeniu samochodowym, i zanotuj wszelkie zmiany. Na przykład nie ma sensu decydować się na kompleksową ochronę starego samochodu, który znacznie stracił na wartości. Dlatego uzyskanie ubezpieczenia od kolizji może być w stanie zaoszczędzić kilkaset dolarów na klasycznej składce na ubezpieczenie samochodu.

Drugim, szczególnie ważnym krokiem przy otrzymywaniu klasycznej wyceny ubezpieczenia samochodu online, jest zebranie szczegółowych informacji o twoich samochodach i ludziach, którzy je prowadzą. Przygotuj się do spisania informacji dotyczących:

1. Prawa jazdy i numerów ubezpieczenia społecznego dla każdego kierowcy.
2. Rok, marka i model każdego pojazdu, który ma być ubezpieczony.
3. Średni przebieg na każdy dzień i informacja, czy jest on wykorzystywany w celach biznesowych czy turystycznych.
4. Funkcje bezpieczeństwa, takie jak hamulce przeciwblokujące (ABS), alarmy, poduszki powietrzne itp. Dla każdego pojazdu.

Zawsze staraj się uzyskać co najmniej trzy lub więcej ofert online na klasyczne ubezpieczenie samochodu z różnych źródeł, ponieważ stawki mogą się różnić w zależności od towarzystwa ubezpieczeń samochodowych.

Umieść każdą ofertę online na tym samym arkuszu papieru, wraz z komentarzami dla każdej wymienionej firmy. Szukając taniej oferty klasycznego ubezpieczenia samochodu online, należy również pamiętać o znaczeniu dobrej wartości, takiej jak stabilność finansowa, szybka obsługa roszczeń i dobra obsługa klienta.

Po znalezieniu oferty online na klasyczne ubezpieczenie samochodu, która spełnia Twoje wymagania, obserwuj ją przez kilka dni, aby mieć pewność, że masz odpowiednie ubezpieczenie na swój klasyczny samochód.

Zadawaj dużo pytań, jeśli robisz interesy z agentem lub przedstawicielem, który prawdopodobnie może pomóc ci zaoszczędzić przyzwoitą kwotę na twoim ubezpieczeniu. Zawsze dobrze jest sprawdzić, czy jest kontakt z obsługą klienta na stronie ubezpieczyciela, gdy otrzymujesz klasyczną ofertę ubezpieczenia samochodu online.