Powody zakupu samochodu

0
822

Powody, dla których warto kupić samochód Poza oczywistym powodem, jakim jest transport, czy są jeszcze inne pilne powody zakupu samochodu? Być może jest to konieczność wymagająca taniego transportu do iz pracy. A może jesteś mamą lub tatą „zostań w domu” i potrzebujesz pojazdu, aby przewozić dzieci do szkoły i na różne inne zajęcia. Bez względu na powód, upewnij się, że zakup samochodu jest słuszny, a nie tylko dlatego, że chcesz prześcignąć „The Joneses”.

W tym przewodniku pokażemy niektóre pułapki, których należy unikać, a także informacje, które znacznie ułatwią wybór. Oto podstawowe powody, które powinieneś wziąć pod uwagę przy zakupie wszystkich ważnych samochodów.

Czy to dobry zakup?

Najlepszy okres na zakup samochodu, o którym zawsze marzyłeś, to później w tym miesiącu. Zwykle istnieje wiele programów rabatowych i premii oferowanych do końca miesiąca na podstawie miesięcznych kwot sprzedaży dealera. Chodzi o to, że czasami dealerzy nie osiągają swoich celów sprzedażowych. Jeśli ich wyniki zostaną ocenione do końca miesiąca, może to okazać się dobrą wiadomością dla większości kupujących samochody, ponieważ dealerzy nie mają teraz innego wyboru, jak sprzedawać pojazdy po cenie niższej niż ich norma. Są oni naciskani, aby zwiększyć sprzedaż, która będzie się liczyć z ich miesięczną sprzedażą, co daje przewagę jako nabywcy.

Święty spokój

Czasami dealerzy robią piosenki i tańczą, aby sprzedać. W rezultacie kupujący często kończą się funkcjami samochodowymi, które później uświadamiają sobie, że tak naprawdę nie są im potrzebne, a cenę, na którą tak naprawdę nie mogliby sobie pozwolić. Możesz uniknąć tego potencjalnego stresu, zawsze pamiętając o zaufaniu do swoich instynktów. Jeśli kiedykolwiek masz wątpliwości, odpowiedź – nie – nie pozwól, abyś był zmuszony dokonać tego zakupu teraz.

Jest to powszechna strategia dealerów samochodowych, w której zmuszają klienta do zakupu tego samochodu, teraz, teraz, dziś!

Nie zapominaj, że zawsze powinieneś spać na nim, a następnie zdecydować. Jest to o wiele lepsze niż podejmowanie decyzji teraz i na zawsze utrzymanie pokoju.

Pierwsze wrażenie

Aby zacytować wspólny stereotyp, pierwsze wrażenia zwykle trwają. Choć nie zawsze jest to prawdą, kupując samochody, możesz uzyskać wiele pomysłów, obserwując, jak radzą sobie z tym sprzedawcy samochodów. Zwykle te niewerbalne sygnały są wystarczająco poprawne, abyś wiedział, czego możesz oczekiwać od zakupu samochodu.

Jeśli kiedykolwiek uważasz, że osoba sprzedająca ci samochód nie jest godna zaufania lub po prostu jej nie lubi, zawsze pamiętaj, że masz możliwość odejścia. Wskazane jest, abyś nie sprzedawał zbyt wiele. Czas jest cenny, szczególnie twój. Więc nie marnuj tego. Zawsze masz swobodę grzecznego odejścia, zawsze i wszędzie, w dowolny sposób. Ale jeśli w twojej okolicy nie ma wielu dealerów samochodowych, możesz zatrzymać się jeszcze na kilka chwil i poczekać, aż negocjacje z dealerem załamią się i po prostu nie będziesz mieć wyjścia.

Cena faktury

Kolejną rzeczą do rozważenia przy zakupie samochodu jest cena faktury. Pamiętaj, aby poprosić o wyświetlenie faktury. Jeśli dealerzy działają przeciwko niemu, masz wystarczający powód, by sądzić, że oferowany samochód jest nieprzyjemną transakcją.

Zazwyczaj cena na fakturze to koszt, jaki sprzedawca zapłacił producentowi za zakup samochodu. Dzieje się tak, zanim zostaną uwzględnione rabaty lub zachęty. Gdy to się stanie, dopiero wtedy będziesz miał pomysł, ile dealer może zyskać na każdym sprzedanym pojeździe. Znajomość tych informacji może być bardziej pewna niż przy negocjowaniu ceny.

Sugerowana cena detaliczna producenta

W laika termin ten nazywa się powszechnie ceną naklejki. Jest to cena, którą zwykle widzi się w oknie sprzedawanego samochodu.

Nigdy nie rozważaj zapłaty kwoty podanej na cenie naklejki. Kwota ta jest zaledwie punktem wyjścia do negocjacji z dealerem.

Zachęty

Zdarzają się sytuacje, gdy producenci zapewniają dealerom coś dodatkowego, na przykład pieniądze, rabaty lub bonus, ponieważ są w stanie sprzedawać samochody, które są albo przepełnione, albo zbyt małe. Upewnij się, że przed faktycznym zakupem samochodu wiedziałeś, czy kupowany samochód ma jakieś zachęty dla dealerów. Jeśli tak, zdejmij tę kwotę z ceny zakupu samochodu i przygotuj sobie bardzo dobrą ofertę, i miejmy nadzieję, również bardzo dobry samochód.