Krótki przewodnik dla osób, które chcą kupić samochód

0
722

Przedstawiciele samochodów są jak każda inna firma, ponieważ są odpowiedzialni za generowanie zysku operacyjnego. I jak wszystkie inne firmy, istnieją takie, które próbują to zrobić z góry i wprost i … te, które są … no cóż … mniej niż proste.

Bez wątpienia najlepszą szansą na uniknięcie nadmiernej kwoty dochodu brutto dealera samochodowego jest uzyskanie odpowiednich wyników badań i finansowania przed postawieniem stopy w salonie. I szczerze mówiąc, dla zdecydowanej większości, która ma jakiś dostęp do sieci WWW, nie ma usprawiedliwienia, aby nie przyspieszyć.

Gdy będziesz gotowy do pracy … idź powoli. Jeśli chodzi o układanie umowy w salonie samochodowym, prędkość nie jest twoim sprzymierzeńcem. Dealerzy samochodowi i sprzedawcy są dogłębnie przygotowani do szybkiego zawierania transakcji … i generowania dużych zysków … zachowaj spokój, rozwagę i koncentrację.

Nie podkręcaj negocjacji podczas pierwszej podróży do salonu. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z ludźmi i otoczeniem. Sprawdź, jakiego rodzaju osobą jest Twój potencjalny sprzedawca. Pamiętaj, że chodzi o twój poziom komfortu … nie ich.

Nie wybieraj „dostawy na miejscu”. Dostawa natychmiastowa ma miejsce, gdy dealer pozwala zabrać samochód „tak jak twój”, zanim ostatecznie pozyska finansowanie. Może to być wyjątkowo niszczycielskie, jeśli dokonałeś wymiany na samochód, aby dowiedzieć się kilka dni później, że dealer albo nie był w stanie cię sfinansować, albo mógł uzyskać finansowanie po bardzo wysokiej stopie procentowej. Nie stawiaj się w tej pozycji.

Poznaj swój budżet, zanim pójdziesz na zakupy … i trzymaj się go. Nie mów ani nie informuj sprzedawców o tym, jaki masz budżet. Nie muszą tego wiedzieć. I nigdy nie rób zakupów i nie kupuj samochodu, negocjując miesięczną płatność; zapłacisz więcej niż potrzebujesz.

Nie kontynuuj, jeśli nie czujesz się komfortowo w trakcie jakiegokolwiek postępowania. Bez ciebie nie ma umowy. Masz najwyższą moc VETO, więc używaj jej, jeśli czujesz się pośpieszony, zdezorientowany lub w ogóle nie czujesz się komfortowo.

I na koniec, i jest to bardzo ważny punkt, o którym należy pamiętać, cena sprzedaży nowego samochodu nie jest tam, gdzie dealer osiąga największe zyski.

Finansowanie i wymiana (przy odsprzedaży starego samochodu) to dwa dodatkowe działy zysków dla dealera. Ponadto wszystkie te dodatki i gwarancje, które oferuje dealerowi możliwość zakupu, obejmują również dość dużą marżę zysku dla dealera.

Salony samochodowe to centra sprzedaży. Firma zajmuje się nie tylko sprzedażą samochodu, ale także wszystkim, co może zaoferować i zachęcić. Przeszukuj samochód, o którym myślisz, opcje finansowania dostępne dla Ciebie poza przedstawicielstwem handlowym i poznaj wartość rynkową transakcji (jeśli dotyczy) … a następnie znajdź najlepszą ofertę, jaką możesz zaoferować razem.